وزن دنیا؛ رسانه‌ی شعر ایران متولد شد

وزن دنیا؛ رسانه‌ی شعر ایران متولد شد  

  تاریخ انتشار: 1398/3/1

نخستین شماره‌ی ماهنامه‌ی «وزن دنیا» منتشر شد. این نشریه که به صورت تخصصی در حوزه شعر و با شعار «رسانه‌ی شعر ایران» منتشر شده است می خواهد در هر شماره‌ با انتشار آثاری از شاعران 10 استان کشور به همراه نمونه شعرهای شاعران استان تهران، و نیز آثار فارسی‌زبانان «آن‌سوی مرزها» رسانه ای برای شاعران ایران باشد. 
این مجله که با هدف پایه گذاری یک رسانه مستقل برای شعر ایران و با شعار «رسانه‌ی شعر ایران» فعالیت خود را آغاز کرده است علاوه بر اینکه همه ظرفیت های شعری در قوالب مختلف، از اشعار نیمایی و سپید تا غزل و ترانه را مورد توجه قرار داده، تهیه‌ی پرونده‌هایی درباره شعر معاصر، شاعران مهجور و مجموعه شعر‌های تازه نشر یافته و مورد توجه واقع شده را از اهداف خود برشمرده است. همچنین گزارش‌هایی پیرامون رخدادهای مهم روز و مناسبت های تاریخی در حوزه شعر از دیگر مواردی است که تحریریه‌ی «وزن دنیا» برای مخاطبان خود در نظر گرفته است.
اولین شماره‌ی «وزن دنیا»، با پرونده ای درباره نیما یوشیج و با آثاری متعدد از شاعران استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، یزد و شعر شاعران آن‌سوی مرزها در اولین روز خرداد 98 منتشر شده است.
در بخشی از مطلب ورودی این مجله درباره «وزن دنیا» آمده است: « وزن دنیا، کجای شعر ایستاده است؟ وزن دنیا ماهنامه ای از شعر لبالب و خانه ی شعر است. وزن دنیا می خواهد کنار برنای پیر شعر بنشیند و از هجمه «دلتان خوش است! چه کسی شعر می خواند» نترسد و زیر نام مستقل و بلند شعر فارسی، مجله ای مستقل باشد که دستش روی زانوی خودش است و امیدش به خیالِ شاعران ایران.»
آدرس سایت این مجله www.vaznedonya.ir  است و علاقه مندان به شعر می توانند وزن دنیا را با آدرس @vaznedonya در شبکه های اجتماعی دنبال کنند.
پوریا سوری؛ صاحب امتیاز و مدیرمسئول این ماهنامه تخصصی است و شورای سردبیری مجله را علی مسعودی نیا، سید فرزام حسینی و پوریا سوری تشکیل می دهند.
«وزن دنیا» در ۲۰۸ صفحه و با قیمت ۳۰هزار تومان هم‌اکنون در کتابفروشی‌ها و کیوسک‌های مطبوعاتی منتخب در سراسر ایران در دسترس علاقه مندان است.

اخبار مرتبط

شاعران ایرانی جزئی از زندگی من هستند

خواندن ادامه >

غلامحسین امامی درگذشت

خواندن ادامه >

کتاب «در جست‌وجوی شعر» نوشته مصطفی علیپور منتشر شد.

خواندن ادامه >

مراسمی برای بزرگداشت مهدی اخوان ثالث

خواندن ادامه >

توضیح دبیرخانه شعر شاملو درباره اظهار نظر سید علی صالحی

خواندن ادامه >

گفت‌وگو به بهانۀ رونمایی از مجله «وزن دنیا» در کرمان؛

خواندن ادامه >

جایزه ادبی الوند نصیب "فرامز سه دهی" شد

خواندن ادامه >

سپهری زودتر از من و شاملو به سراغ هایکو رفت/ هایکو خیال‌ورزی نیست، واقعیت است

خواندن ادامه >

درگذشتِ "پرویز خائفی"، شاعری از دیار حافظ

خواندن ادامه >

قانونی نشان دادن کتاب برای حضور در جایزه شاملو کار بچگانه‌ای بود/ برخی ناشران کاغذ حرام کردند

خواندن ادامه >

یک «نه» به هزار «بله» ...!

خواندن ادامه >

مشیت علایی: نمی‌توان به هنرمندان از گل‌ نازک‌تر گفت

خواندن ادامه >

برنامه‌های روز بزرگداشت حافظ اعلام شد/ صالحی و کزازی؛ سخنرانان ویژه

خواندن ادامه >

نوبل ادبیات؛ دو برنده و چند نگاه

خواندن ادامه >

​نوبل با شاعران بیگانه شده یا شاعران با نوبل؟

خواندن ادامه >